Nasza szkolna biblioteka po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez redakcję czasopisma „Biblioteka w szkole” polegającej na zebraniu informacji dotyczących czytelniczych preferencji uczniów. 6 oraz 7 czerwca biblioteka przemieniła się w lokal wyborczy, do którego przychodzili uczniowie, czyli wyborcy, by oddać swój głos na najciekawszą książkę przeczytaną w ciągu ostatnich dwóch lat. Powołana spośród uczniów komisja wyborcza pilnowała porządku, rejestrowała wyborców, wydawała karty wyborcze oraz przeliczała oddane głosy i sporządziła końcowy ranking najbardziej popularnych tytułów.

W wyborach wzięło udział 236 uczniów – 135 dziewcząt i 101 chłopców, co stanowi prawie 30 % naszej szkolnej społeczności uczniowskiej. Poziom frekwencji w wyborach bardzo nas cieszy, bo jest dowodem na to, że młodzi ludzie dużo czytają i chcą mieć realny wpływ na to, co znajduje się na bibliotecznych półkach.

Bardzo dziękuję za zaangażowanie i udział w wyborach, ale przede wszystkim za wiele ciekawych propozycji, które będziemy sukcesywnie kupować do naszej szkolnej biblioteki.

BM

 

 

Wyniki wyborów

 

Galeria zdjęć