Każdy z nas wie, że zmęczone ciało potrzebuje odpoczynku – spaceru, snu czy po prostu beztroskiego leniuchowania, ale rzadko kiedy pamiętamy o tym, by wysłać nasz wyczerpany umysł do odpowiedniego Czytelniczego Wellness & Spa i zafundować mu relaksujący masaż. Na szczęście szkolna biblioteka dba o swoich czytelników i organizuje różnorodne akcje czytelnicze, których głównych zadaniem jest dostarczenie mózgowi niezbędnej do prawidłowego działania energii.

Przez cały rok szkolny prowadziłam akcję czytelniczą „Przerwa na Czytanie”, do której zapraszałam całą naszą szkolną społeczność. Określonego dnia każdego miesiąca podczas długiej przerwy obiadowej zbieraliśmy się w małej sali gimnastycznej, by poprzez czytanie książek zadbać o swoje samopoczucie i pobudzić nasz mózg do efektywnej pracy. Nasze szkolne „Przerwy na Czytanie” były częścią ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwie.

Przez „czytelnicze spa” przewinęło się ponad trzystu czytelników, większość zyskała nawet status stałego klienta...

Dziękuję wszystkim nauczycielom polonistom oraz wychowawcom za pomoc w prowadzeniu tej wyjątkowej akcji czytelniczej. Zapraszam już we wrześniu.

BM

 

Galeria zdjęć