Już po raz drugi najmłodsi uczniowie z naszej szkoły oraz z zaprzyjaźnionych szkół wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu czytelniczym - w Wiosennym spacerze z Julianem Tuwimem i Janem Brzechwą oraz w Balu książkowych postaci stworzonych przez obu poetów. Pomidory, rzepki, marchewki, pietruszki, jabłuszka oraz inne warzywa i owoce koty, pieski, różne ptaszki a także siedzący na tapczanie leń (czyli ja) wyruszyły w barwnym pochodzie po Wasilkowie, by wszystkim napotkanym ludziom przekazywać tę bardzo ważną informację – czytanie książek czyni ludzi lepszymi i szczęśliwszymi! Po powrocie do szkoły nasi kochani Zerówkowicze wzięli udział w balu, który prowadziła niezawodna pani Magda.

Dzieci przygotowały fantastyczne przebrania oraz hasła promujące czytanie książek, rozwiązywały krzyżówkę związaną z wierszami obu poetów, dzielnie wędrowały ulicami naszego miasteczka (mimo bardzo niesprzyjającej pogody) razem z Klementynką - ambasadorką książek.

Dziękuję wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom i wychowawcom za wspólne świętowanie Dnia Książek, za to, że zawsze mogę na Was liczyć.

BM

 

Galeria zdjęć