W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza szkoła dołączyła do VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Dotychczasowy, ustanowiony w 2022 roku, rekord w liczbie osób czytających na przerwie we wszelkich instytucjach oświatowych w Polsce oraz poza jej granicami (wyniósł on 578 433 osób!) sprawił, że zapragnęliśmy być częścią tego pięknego czytelniczego święta .

Dwudziesty pięciu entuzjastów czytania może nie jest zbyt oszałamiającą liczbą w porównaniu do światowego rekordu, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas o wiele więcej, dlatego w każdy ostatni dzień szkolny miesiąca na najdłuższej przerwie obiadowej (11.30 – 11.50) będziemy próbowali pobić nasz szkolny rekord i w ten sposób spróbujemy zmobilizować jak największą liczbę osób czytających na przerwie. To, co napawa mnie radością, to pięcioro uczniów, którzy po zakończeniu akcji zostali w sali gimnastycznej i czytali jeszcze ponad godzinę.

Dziękuję wszystkim wychowawcom i nauczycielom języka polskiego za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu „Przerwy na Czytanie”. Liczę na obecność jak największej liczby czytelników już 30 listopada o 11.30 w małej sali gimnastycznej obok biblioteki szkolnej.

Barbara Moniuszko

 

 

Galeria zdjęć