Przez cały rok szkolny dzieci z klas zerowych uczestniczyły w projekcie czytelniczym „Zerówkowa Biblioteczka”, którego głównym celem było rozbudzenie w najmłodszych uczniach naszej szkoły pasji czytania oraz odkrycie ukrytego w książkach piękna i bogactwa wartości. Oprócz spotkań odbywających się co dwa tygodnie w naszej szkolnej bibliotece uczniowie wzięli udział w kilku happeningach czytelniczych tematycznie związanych z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania, Światowym Dniem Pluszowego Misia, Bożym Narodzeniem.

22 czerwca zaprosiłam wszystkie zerówki na happening „Brudna nóżka Kopciuszka”, podczas którego uczniowie obejrzeli inną wersję znanej wszystkim historii o biednej dziewczynce wykorzystywanej przez macochę i przyrodnie siostry oraz rozwiązali specjalną zerówkową krzyżówkę, dzięki czemu odnaleźli skarb – karty pracy „Książka o mnie”.

Dziękuję paniom wychowawczyniom za współpracę, dzieciom za sympatyczne i bardzo pouczające spotkania, a pani Gosi i Anecie z sekretariatu za niebywały talent aktorski i zaangażowanie w realizację moich pomysłów.

Barbara Moniuszko

 

Galeria zdjęć