obraz 2024 06 05 110232955

Rozpoczynamy projekt - "Magiczny Język. Pierwsze kroki do sztuki tańca"!

Nasza szkoła bierze udział w nowatorskim programie edukacji tanecznej - "Magiczny Język. Pierwsze kroki do sztuki tańca". Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i ma na celu wprowadzenie naszych uczniów w świat sztuki, jaką jest taniec. Pierwsze spotkania w naszej szkole rozpoczynają się już w czerwcu!

O projekcie

Projekt obejmuje pokazy taneczne, lekcje, warsztaty oraz spektakl taneczny. Jego celem jest wspieranie rozwoju kulturalnego i artystycznego dzieci oraz nauczycieli. Łączy on edukację teoretyczną i praktyczną z zakresu tańca i muzyki klasycznej, rozwijając umiejętności ruchowe i emocjonalne uczestników.

Etapy projektu

W ramach projektu realizowane będą cztery działania z zakresu edukacji kulturalnej, przy udziale pedagogów tańca oraz uczniów i absolwentów Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Białymstoku:

Działanie 1: "Magiczny język tańca"  - to spotkanie z tancerzami i pedagogami tańca, podczas którego uczniowie będą mieli okazję obejrzeć etiudy taneczne inspirowane bajkami połączone z moderowaną rozmową z dziećmi.

Działanie 2: "Jak porozumiewamy się poprzez taniec?" - w szkole odbędą się jednorazowe pokazowe lekcje tańca, zawierające podstawy baletu klasycznego oraz elementy polskich tańców narodowych.

Działanie 3: "Zatańczmy" - to cykl bezpłatnych, pogłębionych zajęć tanecznych, obejmujący sześć lekcji tańca klasycznego, improwizacji oraz polskich tańców narodowych, które będą realizowane w szkole po lekcjach. Zajęcia prowadzone w kameralnych grupach, wśród uczniów, którzy zgłoszą chęć udziału w nich i zakończone będą publicznym pokazem nabytych umiejętności. Dzieci nauczą się interpretowania emocji poprzez ruch, poruszania się w układach tanecznych oraz tworzenia krótkich choreografii.

Działanie 4: "Czas na spektakl!" – dzieci obejrzą spektakl taneczny "Niebieska zasłona" w choreografii Karoliny Garbacik i reżyserii Pawła Chomczyka, oparty na opowieści Virginii Woolf. Spektakl wspiera rozwijanie wyobraźni i abstrakcyjnego myślenia, wykorzystuje muzykę na żywo i multimedia. Spektakl zostanie zaprezentowany w siedzibie Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca. Wszystkie pokazy zakończą się spotkaniem edukacyjnym dla dzieci i nauczycieli wraz z twórcami spektaklu i pedagogami. Udział w spektaklu to jedyne płatne wydarzenie projektu. Koszt biletu to 10 zł. „Niebieska zasłona” to krótka, urzekająca pięknem opowieść, w której sen i podświadomość wyczarowują magiczny świat pełen ruchu i barw.

Projekt  współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz realizowany przez Fundację Rozwoju Sztuki Tańca. Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie: https://frst.org.pl/magiczny-jezyk/