Daliśmy radę - pierwsza megamisyjna drużyna na mecie!

W styczniu 2016r. rozpoczęliśmy przygodę z programem MegaMisja. Nasza Super Drużyna przystąpiła z wielkim entuzjazmem do realizacji kolejnych zadań.

W sumie wzięliśmy udział w 50 zajęciach z tego cyklu, ucząc się jak bezpiecznie i mądrze poruszać się w świecie technologii. Dodatkowo podjęliśmy naukę programowania, krok po kroku poznając sztukę kodowania. Do grupy głównej dołączyła w październiku tego roku kolejna, która swoje zmagania ukończy w przyszłym roku szkolnym.
Wysiłek włożony w pracę zaowocował pozyskaniem na rzecz świetlicy 3 tabletów, przyborów plastycznych, zestawów książek, gier i audiobooków. Rozwinęliśmy swoje kompetencje cyfrowe, społeczne, umiejętność pracy w grupie, logiczne myślenie. Wszystkie nasze działania można było śledzić na bieżąco na platformie programu. 
Dzięki niemu poznaliśmy też wychowanków z innych świetlic z terenu całej Polski, wymieniliśmy się świątecznymi pocztówkami, wzięliśmy udział w 2 akcjach na rzecz chorych dzieci.
MegaMisja to także dodatkowe wyzwania, które przełamywały rutynę zajęć. Brała w nich udział cała społeczność świetlicowa. Nagraliśmy teatrzyk o emocjach, wykonaliśmy jednego z bohaterów MegaMisji  - Psotnika, przygotowaliśmy mega komiks, serię ciekawostek z różnych dziedzin życia, świętowaliśmy urodziny Psotnika.
Trochę żal, że ta przygoda dobiega końca. Jest jednak i dobra wiadomość - od września rusza kolejna megamisyjna drużyna. Już dzisiaj zapraszamy w jej szeregi!