Projekt „Sklejki poetyckie"

25 kwietnia dwanaścioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Projekcie „Sklejki poetyckie", realizowanym w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prowadzonym przez historyka, kustosza Muzeum Wojska w Białymstoku Pana Marcina Kozińskiego.

„Sklejki poetyckie" to cykl warsztatów edukacyjno-kulturalnych realizowanych w sześciu miejscowościach woj.podlaskiego: Wasilkowie, Łapach, Czarnej Białostockiej, Supraślu, Poświętnem, Juchnowcu Kościelnym. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Kuźmicka, Michał Burzyński, Gabriela Strociak z klasy VIa, Natalia Malczyk, Amelia Cecerko, Paulina Normatowicz, Weronika Potocka z klasy VIb, Dominika Broniszewska, Weronika Dąbrowska, Tomasz Chodorowski, Oliwier Chodakowski, Olaf Fronc z klasy VId.
Spotkanie miało na celu kształtowanie twórczego myślenia, rozwój wyobraźni i obalenie mitu, że poezja jest czymś mocno elitarnym. Powstałe na zajęciach wiersze - kolaże zostaną wydane w formie książki oraz będą  prezentowane w postaci ekspozycji czasowych w wymienionych miejscowościach jak również na wystawie w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku, do obejrzenia której serdecznie zachęcamy i zapraszamy.

RELACJA FOTOGRAFICZNA, zdjęcia i prace uczniów (ze strony projektu)

Artykuł o nas o w Wyborcza.pl