OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O SPORCIE I KULTURZE FIZYCZNEJ

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej.

Olimpiada zostanie przeprowadzona 15-03-2019 r.

Celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy o sporcie w zakresie jej historii, znajomości podstawowych przepisów i zasad poszczególnych dyscyplin oraz upowszechnianie idei i kultury Olimpijskiej wśród młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych, jak również promowanie aktywnych form wypoczynku i zdrowego trybu życia.

Olimpiada zostanie przeprowadzona na dwóch poziomach trudności:

  • poziom 1 (klasy IV-VI szkoły podstawowej)
  • poziom 2 (klasy VII-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum).

Wszystkie testy olimpiady składać się będą z 30 pytań. Do każdego pytania przyporządkowane będą cztery odpowiedzi, z których przynajmniej jedna będzie prawidłowa. Zróżnicowany stopień trudności pytań oraz ciekawa formuła testów powinny stanowić dla wszystkich uczniów zachętę do udziału. Każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca, otrzyma dyplom uznania. Dla najlepszych przewidziano dyplomy grawerowane i laureata oraz atrakcyjne nagrody książkowe.

Zapisy w sekretariacie szkoły od dnia 11.02.2019 do 22.02.2019. Udział w olimpiadzie jest płatny i wynosi 8,50 zł. Zapraszamy do udziału!