II Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Zostań Ambasadorem Puszczy Białowieskiej”

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie Szkoły Filialnej w Sochoniach zajęli II Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Zostań Ambasadorem Puszczy Białowieskiej”.

 

Finał konkursu odbył się 14 czerwca 2017 roku w siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego w Białowieży. Na uroczystość byli zaproszeni wszyscy uczniowie z klasy drugiej i trzeciej Szkoły Filialnej w Sochoniach, którzy uczestniczyli w tym konkursie. Jednak nie wszyscy mogli pojechać. Delegacja ze Szkoły w Sochoniach odebrała Nagrodę dla szkoły – wieżę muzyczną oraz pamiątkowe dyplomy. Skład delegacji ze szkoły w Sochoniach: Joanna Górska ucz. klasy II, Marlena Goworko ucz. klasy III, Karol Kolesiński ucz. klasy II, Kacper Jasiukiewicz ucz. klasy II, Julian Bielecki ucz. klasy III, Marek Goworko ucz. klasy III, nauczycielka Bogumiła Sobieszuk, pani Elżbieta Brysiewicz.

Jest to duży sukces uczniów naszej szkoły. 18 - tu członków ekozespołów z klasy II i III pod kierunkiem Bogumiły Sobieszuk i Piotra Dobieckiego w ciągu całego roku szkolnego 2016/2017 z zapałem i entuzjazmem podejmowało szereg działań na rzecz poszanowania zasobów leśnych Puszczy Białowieskiej.Członkowie Ekozespołów zaprezentowali działania na rzecz poszanowania zasobów leśnych Puszczy Białowieskiej, a także ograniczenia niekorzystnego wpływu na zmiany klimatu poprzez tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznego trybu życia.

Dzięki aktywnej pracy, prezentacji multimedialnych oraz zajęć warsztatowych członkowie ekozespołów dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o ochronie środowiska i organizacjach działających w celu ochrony przyrody. Uczniowie przygotowali także wiele spotkań, warsztatów, apeli, podczas których prezentowali wiersze, piosenki, prace plastyczne, inscenizacje słowno – muzyczne, konkursy promujące Puszczę Białowieską.

Już teraz wiemy, że nasza praca  w ekozespołach była wspaniałą przygodą. Ekozespoły wniosły wiele dobrego w życie naszej szkoły. Uczniowie z małej wiejskiej szkoły, uwierzyli w siebie, zauważyli, jak wiele mogą zdziałać ochrony przyrody. Uczniowie są niezwykle dumni ze swojej pracy i chętnie mobilizują innych do ekologicznego stylu życia. Cieszymy się, iż zaangażowaliśmy życzliwych nam rodziców, władze szkolne i samorządowe oraz mieszkańców wsi.

W naszej szkole uczą się małe dzieci, ale nieobca im jest troska o przyszłość planety Ziemi. Tradycją naszej szkoły jest dbanie o środowisko naturalne i propagowanie tego wśród wszystkich uczniów i mieszkańców naszej miejscowości.

Apel "Zostań Ambasadorem Puszczy Białowieskiej” pozostanie na długo w naszych sercach.

FOTOGALERIA