Dzień Baśni w kl. II i III

20 grudnia 2018 r. w klasie drugiej i trzeciej był Dniem Baśni Hansa Christiana Andersena. Od rana pojawiały się różne postacie i rekwizyty. Można było spotkać Dzielnego Żołnierzyka (nawet dwóch) i Świniopasa. Przybyła Królowa  Śniegu i Dziewczynka z zapałkami ze swoją babcią. Dzieci prezentowały wybraną baśń, którą przygotowały w domu.

Czytaj więcej...

Spotkanie wigilijne w Szkole Filialnej w Sochoniach

 

„Na Ziemi szron pokrył drzewa, zimny wiatr po polach  się szwenda.                                                                 

I dookoła wśród ludzi rozbrzmiewa:                                                                                                                                                                                             Hej kolęda, kolęda…”

19 grudnia 2018 r. cała społeczność Szkoły Filialnej w Sochoniach spotkała się przy wigilijnym stole, aby podzielić się opłatkiem, złożyć najserdeczniejsze, świąteczne życzenia oraz zaśpiewać kolędy.

Czytaj więcej...

Wizyta św. Mikołaja w naszej szkole!

„Mikołaj wędruje po świecie, w swym worku prezentów ma moc, zagląda przez okna do dzieci w świąteczna wigilijną noc…”

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszej szkoły. Oprócz prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu.

Czytaj więcej...

Sukces uczniów Szkoły Filialnej w Sochoniach w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Wymaluj Niepodległość”.

Duży sukces odnieśli uczniowie Szkoły Filialnej w Sochoniach w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Wymaluj Niepodległość” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku przy ulicy Warszawskiej 79A. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z województwa podlaskiego. Na konkurs wpłynęły 852 prace.

Czytaj więcej...