Trzymaj Formę! – podsumowanie

            Program „Trzymaj Formę!” spotkał się z pozytywnym przyjęciem wśród uczestników i szkolnych realizatorów programu.Uczniowie chętnie brali udział w różnorodnych działanich na rzecz zdrowego stylu życia. Zadania, zwłaszcza te, realizowane metodą projektów, sprowokowały uczniów do większej kreatywności i samodzielności. Dzieci przygotowywały przepisy oraz zdrowe i kolorowe posiłki zgodnie z poznanymi wcześniej zasadami zdrowej diety. Poprzez realizację zadań sportowo-rekreacyjnych, włączały się, jako uczestnicy oraz organizatorzy, do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Czytaj więcej...

Szkolny Tydzień Zdrowia - dzień IV

W czwartek na sali gimnstycznej odbyły się Szkolne Mistrzostwa w siatkówce. Turniej rozpoczął się o godzinie 8.00 i rozegrany został systemem „każdy z każdym”.  Uczniowie klas VII przygotowali  turniej w ramach programu „Trzymaj formę!” metodą projektów. 

Czytaj więcej...

Szkolny tydzień zdrowia – dzień III

Dzień trzeci rozpoczęliśmy zdrowym śniadaniem. Uczniowie przygotowali przepisy i zaprezentowali własnoręcznie wykonane śniadanie, które opatrzone było informacją o sposobie przygotowania oraz wartościach odżywczych. Przygotowane potrawy wyglądały wyjątkowo apetycznie. Pomysłowi kucharze otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców.  

Czytaj więcej...

Szkolny Tydzień Zdrowia - dzień I

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy Szkolny Tydzień Zdrowia. Na godzinach wychowawczych uczniowie przypomnieli zasady prawidłowego żywienia i wspólnie zjedli drugie śniadanie. Na korytarzu przy świetlicy szkolnej zaprezentowano prace zakwalifikowane do konkursu Talerz zdrowia. Podczas przerwy uczniowie przebrani w kolorowe stroje symbolizujące owoce i warzywa zebrali się do wspólnego zdjęcia. Tydzień Zdrowia został rozpoczęty.

Czytaj więcej...