NAGRODA DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM.KRÓLA ZYGMUNTA AUGUSTA W WASILKOWIE W KONKURSIE WOŚP „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”

Już po raz czwarty nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”

Jednak w tym roku, ze względu na pandemię konkurs nie odbył się w dotychczasowej formie. Zamiast tradycyjnych trzech etapów zakończył się na etapie pierwszym, czyli na przygotowaniu plakatu pod tytułem „Pierwsza pomoc jest dziecinnie prosta”. Wizerunki naszych małych ratowników zostały umieszczone na pracy plastycznej nagrodzonej przez Jurka Owsiaka.  Właśnie za ten plakat nasza szkoła otrzymała od WOŚP nagrodę w postaci dużego fantoma i czterech małych fantomów ćwiczeniowych, które będą wykorzystywane na zajęciach w przyszłym roku szkolnym. I choć grupa uczniów z koła „Pierwszej Pomocy” pilnie ćwiczyła i starała się zapamiętać wszystkie kroki „łańcucha przeżycia”, tak aby jak najlepiej zaprezentować się na finale w Warszawie, to nikt nie żałuje tego czasu, który został poświęcony na zdobywanie tak ważnych umiejętności. Mimo, że program się kończy, my nadal będziemy prowadzić szkolenie uczniów z pierwszej pomocy przedmedycznej, tak aby umiejętność jej udzielania stała się dla nich czymś naturalnym.

FOTORELACJA