Klasy VIIc i VIId Z WIZYTĄ W SEJMIE I SENACIE

9 października 2019 roku uczniowie klasy VIIc i VIId uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Chociaż to kolejny wyjazd do stolicy, to jednak wyjątkowy ze względu na wizytę w polskim parlamencie. 

Pierwszym punktem programu  naszego wyjazdu było zwiedzanie Łazienek Królewskich. Największe wrażenie zrobił na nas Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia i rząd kamiennych rzeźb. Szybko minął spacer po parku w jesiennych promieniach słońca i w towarzystwie wiewiórek, które podchodziły do nas bardzo blisko. Następnie wybraliśmy się na Stadion Narodowy. Obejrzeliśmy między innymi pokoje VIP, szatnie piłkarskie, salę, w której odbywają się konferencje prasowe, kaplicę wielowyznaniową. Zwiedzanie stadionu zakończyliśmy na punkcie widokowym. Chociaż było wysoko i bardzo stromo, to nas nie zniechęciło do wejścia na samą górę. Później zjedliśmy obiad w Restauracji Prezydenckiej. Po nim udaliśmy się do parlamentu, gdzie zwiedziliśmy obie izby: Sejm i Senat. Uważnie słuchaliśmy przewodnika, który opowiadał o zasadach i funkcjonowaniu władzy ustawodawczej. To było dla nas szczególnie ważne, ponieważ mieliśmy świadomość, że za kilka dni obywatele naszego kraju pójdą do urn wyborczych, by zdecydować kto będzie w ich imieniu sprawował władzę przez następne cztery lata. W przyszłości my też staniemy przed taką decyzją. Udało nam się również spotkać na sejmowych korytarzach polityków, których znamy z telewizyjnych ekranów. Późnym popołudniem udaliśmy się w drogę powrotną do Wasilkowa. W dobrych humorach przybyliśmy na miejsce.   

Jeszcze raz mieliśmy okazję przekonać się, że Warszawa to europejskie miasto z bogatą historią, tradycją i kulturą. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Panu Senatorowi Janowi Dobrzyńskiemu, który  umożliwił nam wyjazd i przyczynił się do tego, że poznaliśmy historię polskiego parlamentaryzmu. To była ciekawa lekcja patriotyzmu.

Uczniowie klasy VIIc i VIId Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie 

FOTORELACJA