Warsztaty „Zaprojektuj szkołę marzeń”

17 marca uczniowie klas 6B i 6F wzięli udział w warsztatach projektowania 3D w programie „Tinkercad”. Program służy do tworzenia i przygotowywania modeli do druku 3D. Uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się projektant przestrzeni publicznej oraz od czego zaczyna się praca nad projektem.

Warsztaty zostały zorganizowane dzięki uprzejmości Centralnego Domu Technologii w Warszawie.

"Nadchodzi wiosna...."

Przez ponad tydzień uczniowie klasy I e pracowali nad projektem ”Wiosna nadchodzi......”.

Początkiem projektu było otrzymanie listu od Pani Wiosny, w którym prosi nas, żebyśmy uwolnili ją z rąk Pani Zimy. Mieliśmy do wykonania różne zadania: układać z puzzli zwiastuny wiosny, przygotowywać informacje na ich temat, zaprezentować klasie, zrobić gaiki zwiastujące wiosnę, rozwiązywać i układać zadania tekstowe o wiośnie, pięknie je ilustrując, czytać wiersze, zwracając uwagę na intonację, a także pokazywanie je ruchem. Ważnym zadaniem była potrzeba ochrony przyrody. Na koniec namalowaliśmy wspólny obraz "Wiosna"

Mamy nadzieję, że Pani Wiosna niedługo zastuka do naszych drzwi.

Beata Kochanowska

FOTORELACJA

Projekt "Rzeczpospolita Polska" w klasie I e

Przez tydzień uczniowie z klasy I e  realizowały projekt „Rzeczpospolita Polska”.

Zaczęły go od szukania w klasie pudełka z napisem „Skarb Polaka”, w którym znalazły symbole narodowe: godło, hymn, flagę. Dowiedziały się, dlaczego te symbole są tak ważne dla każdego Polaka.  Wzięły udział w klasowym konkursie plastycznym „Kiedy grany jest hymn państwowy”. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy.

Następnym etapem projektu była „Rzeka Wisła – królowa polskich rzek”. Dzieci poznały różne krajobrazy, miasta leżące nad jej brzegami. Zebrały wiadomości na temat  zabytków, ważnych miejsc charakterystycznych dla tych miast.

Ważnym etapem była ”Polska w Europie”. Dzieci poznały flagę Unii Europejskiej,  warunki jej utworzenia, państwa sąsiadujące z naszym krajem.

Uczniowie pracowali w grupach 4 , 5- osobowych. Każda grupa zajmowała się innym tematem.

Na koniec podsumowaliśmy cały projekt, a dzieci otrzymały dyplomy „Małej Polki” i "Małego Polaka”.

Bardzo podobała się dzieciom praca nad tym projektem. Pracowały z wielkim zaangażowaniem i chęcią, zgodnie ze sobą współpracując.

Anna Beata Kochanowska

FOTORELACJA

KSIĄŻKI WARTE PRZECZYTANIA

Eric-Emmanuel Schmitt „Oskar i pani Róża”

Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska w pływaniu, po przeczytaniu książki postanowiła sprzedać swój złoty medal olimpijski na rzecz chorych dzieci.

 Choroba dziecka czy jego śmierć to trudny i bolesny temat, którego niektórzy ludzie nie lubią, a niektórzy boją się poruszać. Zanim Eric-Emannuel Schmitt napisał swoją książkę, długo nosił w swoim sercu pragnienie podzielenia się historią o chłopcu, który mimo iż umiera, ma wielki apetyt na życie i chce przeżyć je w pełni, doświadczyć tego wszystkiego, co ludzie w różnym wieku i sytuacjach.
Cały artykuł znajduje się w podzakładce bibliotecznej Książki warte przeczytania.

ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU W KLASIE I B

Dnia 16.02.2021 r. w klasie I b odbył się ostatkowy Bal Przebierańców. Z tej okazji dzieci razem z rodzicami przygotowały piękne stroje. Dziewczynki były wróżkami, kowbojkami, czarownicami i zwierzątkami. Chłopcy przebrali się za policjantów, piłkarzy oraz inne postacie bajkowe.

Czytaj więcej...