Eric-Emmanuel Schmitt „Oskar i pani Róża”

Choroba dziecka czy jego śmierć to trudny i bolesny temat, którego niektórzy ludzie nie lubią, a niektórzy boją się poruszać. Zanim Eric-Emannuel Schmitt napisał swoją książkę, długo nosił w swoim sercu pragnienie podzielenia się historią o chłopcu, który mimo iż umiera, ma wielki apetyt na życie i chce przeżyć je w pełni, doświadczyć tego wszystkiego, co ludzie w różnym wieku i sytuacjach. Historia Oskara pomaga nam, dorosłym, ale także dzieciom oswoić lęk związany z nieuleczalną chorobą czy powolnym, ale nieuniknionym umieraniem. Daje również silę do życia mimo bólu i cierpienia, mimo strachu przed tym, co nieznane. Uczy czerpania radości z każdej chwili, spotkania, rozmowy; pokazuje, że życie może być piękne, bogate w przeróżne doświadczenia.

Czytaj więcej...

„12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach”

„12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach"
Książka wydana w 2017 roku przez Centrum Edukacji Dziecięcej - Publikat S.A.

Chyba każdy się ze mną zgodzi, że nie ma sprawiedliwości na tym świecie. Nie ma i już. Ktoś ma lepszą zabawkę ode mnie (dlaczego, mamo, nie kupiłaś mi takiej samej?), dostaje wyższe kieszonkowe (i co z tego, że jest starszy?) czy niczego nie musi robić (ja w jego wieku...)

Czytaj więcej...

Zakazane słowo - lektury

Gdybym mogła być, tak jak śpiewała Kayah, Supermenką choć przez jeden dzień albo gdyby udało mi się złowić złotą rybkę oferującą w zamian za wolność nawet jedno życzenie; gdybym znalazła cudowną lampę Alladyna czy niebieski koralik Karolci lub gdybym mogła wypić eliksir wielosokowy i przemienić się w Hermionę oraz posiąść jej magiczne zdolności, nie miałabym absolutnie żadnych wątpliwości, jak wykorzystać swoją moc...

Czytaj więcej...