„Zerówkowa Biblioteczka”

W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego rozpoczęłam  projekt czytelniczy skierowany do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Moim głównym celem i marzeniem jest zachęcenie Zerówkowiczów do aktywnego uczestnictwa w życiu biblioteki poprzez udział w zajęciach czytelniczych, wypożyczanie literatury dziecięcej do wspólnego czytania z rodzicami oraz różnorodne działania aktywizujące i artystyczne.

Czytaj więcej...

Kiermasz taniej książki w bibliotece szkolnej

Mówią, że szczęścia nie da się kupić.
A przecież wystarczy kupić książkę...

Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki szkolnej i zapoznania się z ofertą kiermaszową. W bogatym zestawie literatury pięknej i popularnonaukowej każdy znajdzie coś dla siebie. Poza książkami do czytania mamy też do zaoferowania malowanki i książki z dodatkami (figurki, naklejki). Cała ofertę można przejrzeć za pomocą katalogu elektronicznego. Wystarczy kliknąć w słowo link.
W razie potrzeby zapraszamy do składania zamówień u nauczycieli bibliotekarzy. Kiermasz trwa do końca marca.

"Bilet powrotny do biblioteki"

Zapraszamy uczniów klas 2-3 do udziału w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Bilet powrotny do biblioteki”. Akcja jest formą zabawy i stanowi zachętę do ponownych odwiedzin biblioteki i efektywnego korzystania z jej zbiorów po przerwie spowodowanej nauką zdalną. Ponieważ nie chcemy dokładać dodatkowych obowiązków, akcja nie wymaga dużej aktywności oraz przygotowań.

Czytaj więcej...

Nowi czytelnicy naszej szkolnej biblioteki

Ja, uczeń pierwszej klasy,
Tobie, książko, przyrzekam...
 
W piątek 29 stycznia oraz w poniedziałek 1 lutego 2021 roku naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawczyniami, by zwiedzić bibliotekę, złożyć przyrzeczenie czytelnika oraz po raz pierwszy wypożyczyć książki.

Czytaj więcej...

Nowości książkowe w bibliotece szkolnej - prezentacja

Drodzy Uczniowie,
zachęcamy Was do zapoznania się z nowościami książkowymi zakupionymi do biblioteki szkolnej. Książki obejrzycie w formie prezentacji zawierającej opisy pojedynczych tytułów oraz serii, filmiki, fragmenty książek. Dla szybkiego odnalezienia książek dostosowanych do Waszego wieku, zgrupowano je w trzech kategoriach: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8. Przeglądajcie, wypożyczajcie i czytajcie!
Aby obejrzeć prezentację klikamy w poniższy link:

https://view.genial.ly/600df6fbae03310d0c2501df/interactive-content-nowosci-ksiazkowe-w-bibliotece-szkolnej