Nowości książkowe w bibliotece szkolnej - prezentacja

Drodzy Uczniowie,
zachęcamy Was do zapoznania się z nowościami książkowymi zakupionymi do biblioteki szkolnej. Książki obejrzycie w formie prezentacji zawierającej opisy pojedynczych tytułów oraz serii, filmiki, fragmenty książek i in. Dla szybkiego odnalezienia książek dostosowanych do Waszego wieku, zgrupowano je w trzech kategoriach: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8. Przeglądajcie, wypożyczajcie i czytajcie!

https://view.genial.ly/600df6fbae03310d0c2501df/interactive-content-nowosci-ksiazkowe-w-bibliotece-szkolnej

KOLĘDA Z ANIOŁEM, CZYLI ŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY W KLASACH ZEROWYCH

Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi:

„Wstańcie pasterze, Bóg się wam rodzi!

Czym prędzej się wybierajcie,

do Betlejem pospieszajcie

Przywitać Pana!”

Jednym z wielu przedświątecznych zajęć każdego Anioła – oczywiście oprócz nieustannego pilnowania ludzi – jest głoszenie całemu światu, że niebawem po raz kolejny narodzi się Jezus. Nie będzie to jednak stajenka betlejemska, tylko gorące serduszka wszystkich dobrych  ludzi. Z tym radosnym przesłaniem ja także – jak każdy Anioł  - wyruszyłam do naszych kochanych Zerówkowiczów na wyjątkowe zajęcia czytelnicze pt.: „Świąteczne odwiedziny”.

Czytaj więcej...

"Proszę mnie przytulić", czyli Dzień Pluszowego Misia w klasach zerowych

“Tak długo czekałem na tę chwilę, kiedy będę mógł spotkać się z dziećmi i razem się bawić, skakać, przytulać i cieszyć. Niestety, dowiedziałem się, że przez tego wstrętnego i ohydnego koronawirusa nie mogę nawet spotkać się dziećmi” - taki smutny list otrzymałam pewnego poranka od Pluszowego Misia i postanowiłam sobie, że zrobię wszystko, aby Dzień Pluszowego Misia mimo wszystko był radosnym świętem dzieci i ich przytulanek.

Czytaj więcej...