Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych


Nasza biblioteka szkolna, jak co roku, włącza się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. To październikowe święto, ustanowione w 1999 r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego, obchodzone było w czwarty poniedziałek października, a od 2008 r. - przez cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na znaczącą rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

 

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:

 "Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY"

  

Czytaj więcej...

Dzień Głośnego Czytania z Murzynkiem Bambo i nie tylko...

Współczesny świat oferuje młodemu człowiekowi różnorodną rozrywkę. Wystarczy włączyć telewizję, by zalała nas fala niezbyt mądrych seriali dla młodzieży, programów paradokumentalnych czy filmów animowanych. Wystarczy wziąć tablet czy telefon komórkowy do ręki, by pogrążyć się w świecie nie zawsze wartościowych gier, aplikacji, mediów społecznościowych. Wszechobecny Internet powoli staje się jedynym źródłem wiedzy o świecie, z którego młody człowiek często bezkrytycznie korzysta.
Jak w takim natłoku informacji i rozrywki czuje się książka?

Czytaj więcej...

Harmonogram i procedura zwrotu podręczników szkolnych

Informujemy, iż od 19 czerwca 2020 r. rozpoczynamy przyjmowanie podręczników szkolnych. W związku z sytuacją epidemiczną, zwroty będą realizowane na innych zasadach niż dotychczas, dlatego prosimy o dokładne zapoznanie się z procedurą, zasadami oraz harmonogramem zwrotu podręczników.

Czytaj więcej...

Zwrot książek do biblioteki szkolnej

 

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego informujemy, iż od 1 czerwca 2020 r. rozpoczynamy przyjmowanie książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej (na razie z wyłączeniem podręczników). Z uwagi  na trwający stan epidemii, w porozumieniu z Dyrektorem Szkoły, opracowano bezpieczne zasady zwrotu. Książki będą przyjmowane w terminie 1 - 10 czerwca 2020 r.

Czytaj więcej...

#CzytajmyJeżycjadę!

Pamiętam dzień, kiedy byłam nastolatką i z biblioteki szkolnej wypożyczyłam "Kłamczuchę" Małgorzaty Musierowicz. Pamiętam to wydanie - zielona okładka z czarnym szkicem przedstawiającym szkolną ławkę i siedzącą w niej naburmuszoną nastolatkę z próbującym zwrócić jej uwagę chłopakiem. Moment, kiedy zaczęłam czytać tę książkę, był przełomowy. Od tamtej chwili wpadłam w uwielbienie twórczości Małgorzaty Musierowicz.

Czytaj więcej...