Biblioteka świętuje 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w bibliotece szkolnej świętowano przez cały listopad. W tym czasie, chętni uczniowie spotykali się w bibliotece, by czytać komiks wydany specjalnie na 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości „100 na 100: antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości”. Na początku listopada przygotowano gazetkę i wystawkę książek o tematyce niepodległościowej i osobie marszałka Józefa Piłsudskiego. Ponadto zaproponowano uczniom klas V-VIII krzyżówkę niepodległościową, a uczniom klas drugich konkurs czytelniczy „Marszałek i pies  - dobrana para”.

Czytaj więcej...

Mali bohaterowie z całego świata - zajęcia czytelnicze

23 i 26  października 2018 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach czytelniczych Mali bohaterowie z całego świata. Celem spotkania, oprócz rozwijania kompetencji czytelniczych, było kształtowanie w dzieciach umiejętności pokonywania własnych słabości i ograniczeń oraz wyrabianie postawy obywatelskiej.

Czytaj więcej...

Październikowe "drzewko czytelnika"

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w październiku w bibliotece wyrosło pozbawione liści „drzewko czytelnika”. Zadaniem odwiedzających bibliotekę uczniów było ubrać drzewo w liście, na których znajdowały się niedokończone zdania: „Czytanie jest …”, „Warto czytać bo …”.

Czytaj więcej...