Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego 2018/2019.

Dnia 19.09.2019 r. na Stadionie Lekkoatletycznym w Białymstoku odbyła się uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020. Podczas tego wydarzenia zostało podsumowane Wojewódzkie Współzawodnictwo Sportowe Szkół za rok szkolny 2018/2019.

 

Uroczystość była naprawdę podniosła. Przybyło na nią wielu znanych osobistości, m.in. minister MEN Dariusz Piontkowski. Uczniowie uczestniczyli w defiladzie, odegrano hymny Polski i Szkolnego Związku Sportowego. Zapalono również znicz olimpijski.  Po krótkich przemowach odbyło się wręczanie nagród.

Dzięki sukcesom uczniów, dyrektor szkoły, pani Anna Fidurska odebrała trzy okazałe puchary.

W klasyfikacji generalnej Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie zdobyła III miejsce w województwie. Na tak ogromny sukces złożyły się zarówno osiągnięcia dziewcząt, które w swojej klasyfikacji zdobyły pierwsze miejsce oraz chłopców, którzy uplasowali się na siódmej pozycji.

Na zajęte przez szkołę miejsce składa się 5 najlepszych wyników ze wszystkich dyscyplin sportowych. W ubiegłym roku szkolnym nasi uczniowie startowali m.in., w takich dyscyplinach jak: piłka nożna dziewcząt i chłopców, piłka siatkowa dziewcząt, aerobik,  tenis stołowy, lekkoatletyka: sztafetowe biegi przełajowe, drużynowe biegi przełajowe, 3-bój lekkoatletyczny, 4-bój lekkoatletyczny, igrzyska lekkoatletyczne. Największe sukcesy sportowcy odnieśli jednak w lekkiej atletyce oraz aerobiku.

Dodatkowo szkoła otrzymała punkty za historyczne 3 miejsce dziewcząt w Ogólnopolskich Drużynowych Biegach Przełajowych. Sukces ten został doceniony przez Szkolny Związek Sportowy, który wręczył pani Agnieszce Halickiej puchar za reprezentowanie województwa podlaskiego na arenie ogólnopolskiej.

               Na zakończenie uroczystości odbyły się sztafety szwedzkie (400m, 300m, 200m, 100m), w których uczestniczyło 8 najlepszych szkół. Dziewczęta z klasy VIa w składzie: Ewa Kwiatkowska, Joanna Szermińska, Wiktoria Żukowska i Zuzanna Marecka nie dały większych szans rywalkom z województwa przybiegając do mety na pierwszym miejscu i tym sposobem zdobyły Puchar Urzędu Marszałkowskiego. Chłopcy, również z klasy Via, w składzie: Julian Bielecki, Oliwier Szczepański, Artsiom Babovich i Oliwier Tryląg wywalczyli zaś szóste miejsce.

        Gratulujemy wszystkim uczniom sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2010.

FOTORELACJA