Nasi uczniowie po raz pierwszy na SKSonTour

Dnia 13.11.2018r. odbyła się zabawa SKSonTour. W Zespole Szkół Rolniczych spędziliśmy 4,5 godziny.Było naprawdę wspaniale! Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, między innymi Marię Andrejczyk – IV zawodniczkę Igrzysk Olimpijskich i rekordzistkę Polski w rzucie oszczepem.

Swoich sił próbowaliśmy w jedenastu stacjach. Część była prosta, część trudniejsza, ale każda była naprawdę super! Przystanki były zaskakujące. Mogliśmy zobaczyć urządzenia, których nigdy nie widzieliśmy, np. refleksomierz, czy sprzęt, który imitował płynięcie kajakiem.  Na niektórych stacjach trzeba było się zmęczyć, np. biegi, drążek, siła ścisku, skoki w dal czy skoki z platformy. Podczas zadań na deskorolkach poznaliśmy wspaniałych panów, którzy zaprezentowali nam kilka trików. Wspomniana wcześniej pani Maria towarzyszyła nam na stacji mistrzów. Zaprezentowała, jak należy się rozgrzać, i jak rzuca się oszczepem. Jedna ze stacji, dzięki prezentacji ratownika, nauczyła nas jak ratować ludzi, a fotobudka pozwoliła nam odpocząć i zrobić śmieszne zdjęcia. Ciekawe było również to, że mogliśmy się zważyć, zmierzyć i sprawdzić jak rozciągnięci jesteśmy. Spróbowaliśmy swoich sił w speedballu i szło nam nie najgorzej.
Przez cały czas towarzyszył nam wspaniały prowadzący. Dzień minął naprawdę szybko i by to jeden z najlepszych wyjazdów szkolnych.

Paula Roszkowska, kl. VIa

FOTORELACJA