Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego

Dnia 20.09.2018 r. na Stadionie Lekkoatletycznym w Białymstoku odbyła się uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019. Podczas tego wydarzenia zostało podsumowane Wojewódzkie Współzawodnictwo Sportowego Szkół za rok szkolny 2017/2018. Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie zdobyła III miejsce w województwie.

     Uroczystość była naprawdę podniosła. Uczniowie uczestniczyli w defiladzie, odegrano hymny Polski i Szkolnego Związku Sportowego. Zapalono również znicz olimpijski.  Po krótkich przemowach odbyło się wręczanie nagród. Na tak ogromny sukces złożyły się zarówno osiągnięcia dziewcząt, które podobnie jak szkoła, stanęły na trzecim stopniu podium, oraz chłopców, którzy zdobyli ósme miejsce.  

Na zajęte przez szkołę miejsce składają się wyniki zdobyte we wszystkich dyscyplinach sportowych. Tym bardziej należy podziwiać młodych adeptów sportu z naszej szkoły, którzy pokazują, że są niezwykle utalentowani i wszechstronni. Być może niedługo zobaczymy któregoś z nich na olimpijskich arenach.
Dzięki sukcesom uczniów, dyrektor szkoły, pani Anna Fidurska odebrała trzy okazałe puchary, które odtąd mogą zdobić szkolne gabloty. Mamy nadzieję, że ich widok będzie mobilizacją i zachętą do dalszej pracy.
         Na zakończenie uroczystości odbyły się sztafety szwedzkie (400m, 300m, 200m, 100m), w których uczestniczyło 8 najlepszych szkół. Dziewczęta w składzie Aneta Bogdanowicz, Patrycja Pruszyńska, Maja Kraszyńska i Wiktoria Sochoń potwierdziły w niej, że są dziewczynami na medal i do mety dobiegły na 3 pozycji. Chłopcy w składzie Łukasz Komenda, Krystian Kuźma, Mateusz Tofiluk i Julian Małyszko zdobyli zaś siódme miejsce.
        Gratulujemy wszystkim uczniom sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia.

RELACJA FOTOGRAFICZNA