XIII Igrzyska Województwa Podlaskiego w Aerobiku

I miejsce na XIII Igrzyskach Województwa Podlaskiego w Aerobiku zajął zespół ze Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta w Wasilkowie.  Szkołę reprezentowały: Izabela Prus, Natalia Koc, Dominika Bondziul, Iga Konik, Martyna Kozłowska oraz Adrianna Panasewicz. Zawodniczki rezerwowe to: Natalia Filipowicz, Justyna Kaźmierczak i Magdalena Adamska.

Zawody odbyły się 27 marca w hali sportowej naszej szkoły. Do rywalizacji stanęło  osiem zespołów z Podlasia, z miejscowości: Białystok, Brańsk, Dobrzyniewo Duże, Hajnówka, Wasilków i Szczuczyn.  Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Dyrektorka Szkoły Podstawowej w Wasilkowie pani Anna Fidurska wraz z Prezesem  Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego – panem Markiem Sadowskim. Uroczystość  uświetniła kolumna flagowo-tabliczkowa, którą tworzyły mażoretki ze   szkoły podstawowej w Wasilkowie przygotowane pod kierunkiem pani Anny Szutko. Tradycyjnie już o oprawę muzyczną uroczystości zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wasilkowa pod dyrekcją pana Adama Wolańskiego. Zawody przebiegły sprawne i  w atmosferze zdrowej rywalizacji. Miejsce II zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Białymstoku, miejsce III Szkoła Podstawowa z Dobrzyniewa Dużego. Podczas uroczystego zakończenia igrzysk nastąpiła dekoracja medalami najlepszych zawodniczek i ich trenerek oraz wręczenie pucharów i dyplomów zwycięskim zespołom. Na zakończenie zwycięski zespół z Wasilkowa jeszcze raz zaprezentował swój układ aerobikowy.

Igrzyska Województwa Podlaskiego w Aerobiku odbyły się po raz pierwszy w 2005 r. Zawodniczki ze szkoły Podstawowej w Wasilkowie zawsze kończyły zawody z sukcesem, stając na podium. Tak było i w tym roku. Podsumowując: zespół sześć razy zdobył I miejsce i tytuł mistrza województwa podlaskiego w aerobiku, sześć razy II miejsce i raz III miejsce.

FOTORELACJA