Dzień ze Stanisławą Adamowiczową w świetlicy

15 października, w Światowym Dniu Mycia Rąk, uczniowie świetlicy "gościli" u siebie... Stanisławę Adamowiczową - wybitną lekarkę, epidemiologa, społecznika. Pani Stanisława przez całe życie starała się poznać choroby, szczególnie te zakaźne, by zdobyć wiedzę niezbędną do ich zwalczania. Propagowała zasady higieny jako skuteczną broń w walce z nimi.

10 października minęło 55 lat od jej śmierci, warto zachować jednak ją w pamięci. Świetliki zapoznały się z jej życiorysem i dokonaniami bawiąc się i ucząc w ramach prowadzonego w świetlicy programu "Być jak Ignacy". Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji podsumowującej te działania:

https://view.genial.ly/5f8edf45de72be0d16eca0f6/presentation-dzien-ze-stanislawa-adamowiczowa

Świetliki, Ignacy i zdrowie

15 października obchodzimy co roku Światowy Dzień Mycia Rąk. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele świetlicy prezentują (premierowo) pracę końcową z ubiegłorocznej edycji programu "Być jak Ignacy" poświęconą zdrowiu i, w sposób szczególny, higienie rąk. Serdecznie zapraszamy do lektury, życząc wszystkim duuużo zdrowia!

PREZENTACJA (do pobrania)

PREZENTACJA (pdf)

Dzień Pustej...Świetlicy

25 września świetlica szkolna dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Dzień Pustej Klasy”. Święto, zainaugurowane w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, miało na celu promowanie edukacji terenowej, poza budynkiem szkoły.

Od rana do późnego popołudnia na świetliki czekało wiele atrakcji. Dzieci były na tropie i na łonie przyrody: obserwowały przy użyciu lup otoczenie, odwzorowywały korę drzew, wypełniały kartę badacza przyrody, rysowały kredą, puszczały bańki i …bawiły się korzystając z pięknej pogody. Dzień Pustej…Świetlicy przyniósł wszystkim dużo wrażeń i radości!

FOTORELACJA

Pożegnanie klas trzecich

Drodzy Trzecioklasiści,
chcielibyśmy pożegnać się z Wami w nietypowy sposób. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji świetlicy )
Nauczyciele świetlicy 

prezentacja

Być jak Ignacy - nominacja do nagrody!

Z radością informujemy, że praca końcowa naszego koła "Mali Naukowcy" w ramach ogólnopolskiego programu "Być jak Ignacy" została nominowana do nagrody wojewódzkiej dzięki czemu możemy uzyskać tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Trzymajcie za nas kciuki. Rozstrzygnięcie nastąpi 23 czerwca o godz. 10:00 w formie transmisji na profilu programu na portalu Facebook.
Nauczyciele świetlicy

Wirtualna świetlica - wspomnień moc!

Drodzy Uczniowie,

dawno się nie widzieliśmy! Świetlica tęskni za Wami, mamy nadzieję, że Wy tęsknicie za świetlicą! Aby umilić Wam ten czas rozłąki, zapraszamy Was do chwilowego pogrążenia się we wspomnieniach ze świetlicy.

Czytaj więcej...