"Ignacy i spółka" nie zwalniają tempa!

Uczniowie koła naukowego "Ignacy i spółka" dalej działają. Po zakończeniu II etapu programu "Być jak Ignacy. Nauka to przyszłość", zapoznają się już z materiałami z działu "Transport". Począwszy od historii transportu, poprzez zagadnienia związane z szeroko pojętą komunikacją miejską, ideę smart city aż po transport i miasta przyszłości, wzbogacają swoją wiedzę o tym co było, jest i będzie w tych obszarach. Mali badacze dużo już się nauczyli, ale poszukują dalej:)

Trzymajcie kciuki za ich podróż ścieżkami wiedzy! 

nauczyciele świetlicy

Świetliki na 6!

Miło nam poinformować, że praca konkursowa podsumowująca II etap programu "Być jak Ignacy" zajęła w ogólnopolskich zmaganiach 6 miejsce ;) Jest ono premiowane nagrodą w wysokości 3 tysięcy zł ;)
Nasze "dzieło": 'Wywody o ratowaniu wody" można zobaczyć naciskając poniższy link:

https://tiny.pl/rjgjz

koło naukowe "Ignacy i spółka"

Galeria rycerza Mikołaja zaprasza!

Galeria rycerza Mikołaja gotowa, sami sprawdźcie, co się w niej chowa!

https://tiny.pl/rj3g2

A gdy już sprawdzicie, pomóżcie! Jak? oto instrukcja:

1. W galerii wybieracie zwierzątko, zapamiętujecie jego numer. Na każdej planszy znajduje się moneta a na niej suma, jaką trzeba wymienić na zwierzątko.
2. W świetlicy podajecie nazwę i zapamiętany numer zwierzątka.
3. Do specjalnej puszki wrzucacie odpowiednią kwotę i odbieracie wybrane zwierzątko.

Jeżeli przy zdjęciu zwierzaka nie ma żadnego numeru, to znaczy, że znalazło już ono swojego właściciela. 

Jeżeli chcecie pomóc, ale nie interesują Was zwierzątka, możecie wrzucić dowolną kwotę do puszki Mikołaja w świetlicy:)

Z góry dziękujemy za Waszą pomoc i przypominamy, że każda taka wpłata musi być uzgodniona z rodzicami;)

Informacje o Mikołaju i zbiórka główna: link

                                                                Szkolna drużyna Mikołaja

Dołącz do drużyny rycerza Mikołaja!

Mikołaj Karelus właśnie skończył dwa latka. Każdego dnia walczy z groźnym smokiem - chorobą SMA - rdzeniowym zanikiem mięśni. By ją pokonać, potrzebny jest najdroższy lek świata, który kosztuje 9 milionów. Wiele osób wsparło już zbiórkę małego rycerza. Chcemy do nich dołączyć, bo ciągle jeszcze ta kwota jest za mała. Na "dworze" króla Zygmunta Augusta jest na pewno wielu wojowników serca. Liczymy na Waszą pomoc! Jak można to zrobić? Szczegóły już jutro!
P.S.: Pomagamy, bo sami otrzymaliśmy wspaniały, bezinteresowny dar serca i mamy piękną, odnowioną świetlicę! Niech to dobro idzie dalej:)
Szkolna drużyna Mikołaja

Z Ignacym i ekologią za pan brat!

Uczniowie świetlicy rozpoczynają realizację II etapu ogólnopolskiego programu "Być jak Ignacy. nauka to przyszłość". Tym razem hasłem przewodnim jest ekologia. Zajęcia pozwolą wychowankom usystematyzować wiedzę dotyczącą ochrony środowiska związaną z segregacją śmieci, oszczędzaniem wody, ochroną zagrożonych gatunków. 
"Ignacy i spółka" poczynili już pierwsze kropki w tym kierunku. Świetliki zapoznały się z informacjami dotyczącymi zasobów wody na naszej planecie i dostępem do nich, wykonały kolorowe kropelki wody, przypomniały sobie powiedzenia o wodzie, rozmawiały o najlepszych sposobach na jej oszczędzanie. Kolejne wyzwania przed nimi.

FOTORELACJA