Magda Brzeczkowska awansowała do ogólnopolskiego finału turnieju Superfarmer

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Wojewódzkim Turnieju „Podlaski Superfarmer”. Była dobra zabawa i świetne wyniki.

Superfarmer to gra planszowa, która ma ponad 70 lat. Wymyślił ją profesor matematyki Karol Borsuk. Na początku nosiła ona tytuł „Hodowla zwierzątek”, bo właśnie zwierzęta są w niej głównymi bohaterami. Do dziś w grę grają dzieci i dorośli nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zagrali w nią również uczniowie naszej szkoły.

Najpierw odbyły się eliminacje szkolne. Wzięło w nich udział 32 osoby. Czworo z nich zakwalifikowało się do finału wojewódzkiego. Byli to: Magda Brzeczkowska kl. III „e”, Adam Toczydłowski kl. I „e”, Weronika Piekarska kl. V „b” oraz Krzysztof Bruczko kl. VII „c”.

II Wojewódzki Turniej Superfarmera odbył się 11 maja w Zabłudowie. Wzięło w nim udział 28 osób z różnych szkół z województwa m.in. uczniowie z Białegostoku, Augustowa, Łap, Zabłudowa.

Najlepiej z naszych reprezentantów spisała się Magda. Najpierw świetnie grała w eliminacjach i awansowała do ścisłego finału. W nim była bezkonkurencyjna. Wygrała turniej wojewódzki i zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego. Odbędzie się on w czerwcu w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Specjalnie wyróżnienie podczas finału wojewódzkiego w Zabłudowie zdobył też Krzysiek, dostał specjalną nagrodę za przebranie nawiązujące do tytułu gry.

Wszyscy uczestnicy II Wojewódzkiego Turniej Superfarmera otrzymali pamiątkowe dyplomy, jak też smaczne lody.

FOTORELACJA