Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to  najważniejsze święto  obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W dniu 10 listopada w Szkole Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie odbyła się z tej okazji uroczysta akademia. 

Uczniowie  klas trzecich wystąpili z programem artystycznym, na który składała się m. in. scenka pt. "Jaś - data historyczna " zaczerpniętą z pisma "Płomyczek"  z 1934 r., a także wiersze i pieśni patriotyczne, które w przystępny dla młodych ludzi sposób nakreśliły trudną i bolesną drogę Polski do niepodległości.

Uczniowie zaprezentowali również jeden z najpiękniejszych polskich tańców narodowych - polonez oraz wyrazili własne zdanie, co dla nich znaczy słowo Ojczyzna. Wielu wzruszeń dla zaproszonych gości, grona pedagogicznego oraz uczniów dostarczyła zaśpiewana solo przez ucznia klasy III b Mateusza Tofiluka pieśń "Pamięta las".

Głównym celem uroczystości  było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych Polski. Sądząc po żywiołowych reakcjach publiczności oraz gromkich brawach, którymi nagrodziła występujących uczniów, został on w pełni osiągnięty.

RELACJA FOTOGRAFICZNA