„Klękam z wiankiem i lampką”

Są jednak i takie groby, przed którymi już nikt nie uklęknie. Są też i takie, o które nie ma kto zadbać. Dzisiaj (26.10.2019r.) o godz. 9.00, kiedy jeszcze cmentarz w Wasilkowie spowity był mgłą, trzynaścioro wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta wraz z opiekunami– p. K. Dzietczyk i p. E. Jagiełło przystąpiło do porządkowania grobów.

Wspólnie zadbaliśmy o mogiły pomordowanych w czasie II wojny światowej oraz bezimienne, porośnięte mchem i te zupełnie zapomniane. Pamiętaliśmy też o grobie ks. Gajlewicza i p. Bugalskiej. Przedstawiciele klas: VIIIb, VIIIc, VIId i VIb wycinali gałęzie, grabili liście, czyścili płyty nagrobne i porządkowali teren wokół kilku mogił, aby później zapalić symboliczne znicze i położyć własnoręcznie wykonane stroiki.
Iga, Katarzyna, Magda, Judyta, Alicja, Paulina, Julia, Paweł, Jakub K., Jakub Sz., Oliwier, Hubert i Adrian wiedzą, że pamięć o zmarłych wpisuje się w życie każdego człowieka, dlatego z wielkim zapałem wykonali swoje zadanie.
Nasze dzisiejsze działania pięknie się wpisują w ogólnopolską akcję „Szkoła pamięta”.

FOTORELACJA