Jesteśmy piątą szkołą w Polsce!

Za nami Finał VII edycji konkursu WOŚP ''Ratujemy i Uczymy Ratować'', który w tym roku uzyskał honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej. To już nasz drugi udział w finale konkursu. Jesteśmy coraz lepsi i coraz bliżej podium.

Pełna relacja z konkursu WOŚP na Kręcioła TV

http://kreciola.tv/video/1079326991

Szóstego czerwca dzieci z dziesięciu polskich szkół podstawowych wzięły udział w grze miejskiej po Warszawie. Rywalizacja w Finale polegała na współzawodnictwie Reprezentacji Ratowniczej w konkurencjach łączących w sobie zajęcia ruchowe z wiedzą na temat podstawowych czynności ratujących życie, które obejmuje Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” Fundacji WOŚP, przeprowadzonej w formie gry miejskiej. Nasza reprezentacja ratownicza składała się z pięcioosobowej drużyny w której skład wchodziły dzieci z klasy IIa – Aleksandra Matys, Anna Amonowicz, Jakub Zagroba, Kacper Konończuk i nauczyciel – pani Małgorzata Pacewicz. Konkurencje składały się z dziesięciu zadań, takich jak: pozoracja, pozycja boczna, puzzle – łańcuch przeżycia, skompletowanie apteczki, resuscytacja ( wykonana na stacji metra pod okiem samego Jurka Owsiaka), wezwanie pomocy, numery alarmowe, Było sobie życie – Pierwsza pomoc, sztafeta pierwszej pomocy i ugaszenie pożaru w wiosce smerfów.

Punkty gry mieściły się w : kawiarence TVN na ulicy Hożej, Muzeum Ziemi,  Muzeum Narodowym, Muzeum Powstania Warszawskiego, Metrze Świętokrzyska, Pałacu Kultury i Nauki, Dworcu Centralnym.

Na punkcie niedaleko namiotu WOŚP, na placu przy Pałacu Kultury, pomagała Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne Modlin "Smart City", która umożliwiła uczestnikom w ugaszeniu Wioski Smerfów.

Po przebyciu ponad dziesięciokilometrowej trasy (pieszo) i wykonaniu wszystkich zadań, odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Przed ogłoszeniem piątego miejsca Jurek Owsiak powiedział: '' … za niesamowity hart ducha, za to, że przyjeżdżacie do nas, że nauczyciele się z wami uczą, chcą to robić i wy chcecie to robić...''

A oto wyniki:

 1. Szkoła Podstawowa – Kołodziejewo
  2. Szkoła Podstawowa – Jasienica
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 – Hajnówka
  4. Szkoła Podstawowa nr 2 – Brenna
  5. Szkoła Podstawowa – Wasilków
  6. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 34 – Radom
  7. Szkoła Podstawowa nr 8 – Gdańsk
  8. Szkoła Podstawowa nr 63 – Szczecin
  9. Szkoła Podstawowa nr 21 – Lublin
  10. Społeczna Szkoła Podst. nr 3 Dębinka Poznań

Nasza drużyna wróciła z niezapomnianymi wrażeniami i nagrodami dla szkoły.

Otrzymaliśmy komplet fantomów do nauki resuscytacji i mnóstwo gier planszowych.

RELACJA FOTOGRAFICZNA

Na Finale nie zabrakło oczywiście lokalnych mediów między innymi: TVN, Onet tv, krótką relację z wydarzenia można było obejrzeć Faktach TVN.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji z konkursu. Oto linki:

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/final-konkursu-wosp-ratujemy-i-uczymy-ratowac,842904.html

 https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/uczniowie-wzieli-udzial-w-akcji-ratujemy-i-uczymy-ratowac,843085.html

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/konkurs-ratujemy-i-uczymy-ratowac/t58rg6s

 https://www.youtube.com/watch?v=EX1yArWco-o