Jasełka 2017

„Czekamy na Niego, bo wokół nas jest tyle zakłamania, fałszu obłudy, że już prawie zapomnieliśmy, czym jest światłość. Wokół nas tyle nienawiści, złości, że już prawie zapomnieliśmy, czym jest dobroć. Wokół nas tyle chciwości, zazdrości, że zapomnieliśmy prawie, czym jest bezinteresowność.”

Tymi słowami rozpoczęły się tegoroczne jasełka. Miały one niecodzienny charakter, bo przygotowane były wspólnie z podopiecznymi  Środowiskowego Domu Samopomocy i  wystawione zostały w dwóch odsłonach.

Najpierw, 17 grudnia 2017r. gościliśmy w Środowiskowym Domu Samopomocy w Białymstoku, gdzie nasi uczniowie z klas VIIa, VIIc i IVb przedstawili jasełka, do których oprawę kolędową przygotował zespół „Sol Band” pod kierunkiem pani Anny Sokołowskiej. Zaś 20 grudnia 2017r. to my byliśmy gospodarzami i na jasełkach w szkole gościliśmy naszych niezwykłych przyjaciół, którzy swoją obecnością i śpiewem kolęd uświetnili spotkanie. To był piękny, pełen wzruszeń występ, który niewątpliwie skłaniał do świątecznej refleksji.

W klimacie świąt Bożego Narodzenia pochyliliśmy się nad tajemnicą narodzin Króla, który jest Miłością, zwłaszcza w codziennym życiu.