Koncert Kolęd i Pastorałek klas trzecich

„Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź,
tam dobre serca mają.
Źli ludzie – wierzaj mi
ci nigdy nie śpiewają”

Johann Wolfgang von Goethe

„Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas…” w grudniu w naszej szkole odbył się „Koncert kolęd i pastorałek ” w wykonaniu uczniów klas trzecich.

Było uroczyście, odświętnie i wzruszająco. Każda klasa przygotowała swoją aranżację  kolędy lub pastorałki. Można było usłyszeć talenty wokalne, nieznane piękne pastorałki oraz kolędę zagraną na fletach. Nasi wierni widzowie – rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i przyjaciele naszych pociech, przyglądali się całemu przedsięwzięciu w skupieniu i przedświątecznej zadumie. Niemal każdy rodzic chciał uwiecznić ten wyjątkowy moment, bowiem dziecko występujące,  budzi wzruszenie u największego stoika.

Dziękujemy wszystkim utalentowanym uczniom klas trzecich, którzy zechcieli pochwalić się swoimi zdolnościami, zwalczając tremę, którą przecież ma każdy artysta. Ale to właśnie w szkole dzieci uczą się pokonywać wszelkie trudności na różnego rodzaju uroczystościach i koncertach, nabierają pewności siebie, a co najważniejsze są doceniani przez swoich rówieśników.

Magiczny nastrój, jaki zapanował w naszej szkole pozwolił zbliżyć się do siebie i wspólnie przeżywać czas oczekiwania na Święta.

 Małgorzata Dziedzia

RELACJA FOTOGRAFICZNA