JESTEŚMY W FINALE KONKURSU WOŚP!

Reprezentanci naszej szkoły spotkają się 11 czerwca w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować i będą rywalizować o tytuł najlepszych młodych ratowników.

Za nami dwa etapy VIII edycji Konkursu RUR. Pierwszy etap polegał na przygotowaniu kolorowanki. Kolejnym zadaniem 181 szkół podstawowych, które znalazły się w 2 etapie było stworzenie pomocy edukacyjnej do nauki pierwszej pomocy. Uczniowie klasy III b wraz z panią Małgorzatą Pacewicz przygotowali „Pomocny Telefon", który służy do przećwiczenia rozmowy z dyspozytorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Telefon został wyposażony w urządzenie mp3. Po wybraniu właściwego numeru, wciśnięciu guzika play, w słuchawce można usłyszeć nagranie i krok po kroku odpowiadać na zadane pytania.

Pomysłowość i kreatywność uczestników wzbudziła zachwyt jurorów i sprawiła, że obrady były naprawdę burzliwe. Fundacja WOŚP otrzymała lapbooki, gry planszowe, maseczki, maty itp., których zadaniem jest wspieranie nauczycieli w przekazywaniu informacji na temat pierwszej pomocy. Do finału konkursu zaproszono 15 szkół z całej Polski. Jak co roku zwycięskie szkoły przyjadą do Warszawy i będą brały udział w grze miejskiej.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tworzenie prac konkursowych: pani Jolancie Ejsmont, panu Jackowi Zabłockiemu, pani Agnieszce Dąbrowskiej (wychowawczyni klasy III b), a także wszystkim, którzy nas wspierają i kibicują nam.

https://www.wosp.org.pl/…/15-szkol-w-finale-konkursu-z-pier…

NAGRANIE

ZDJĘCIA