Jesteśmy w półfinale konkursu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

3 kwietnia zakończył się pierwszy etap siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przeszła do drugiego etapu. To nasz ponowny udział w konkursie. W zeszłym roku przeszliśmy do finału i braliśmy udział w grze miejskiej w Warszawie.

Do Fundacji nadesłano ogromną ilość prac, więc jury (w którego skład wchodzili: Jurek Owsiak oraz koordynatorzy Programu Ratujemy i Uczymy Ratować) nie mieli łatwego zadania, aby wybrać 46 najbardziej kolorowych i oryginalnych prac.

 W ramach pierwszego etapu uczniowie mieli za zadanie przygotować plakat edukacyjny poświęcony pierwszej pomocy. Pracę konkursową przygotowali uczniowie klasy IIa z panią Małgorzatą Pacewicz.

Celem organizowanego konkursu jest stworzenie okazji do promocji zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz ich rodzin i najbliższych. Udział w konkursie to nie tylko możliwość atrakcyjnego przećwiczenia i powtórzenia posiadanej już wiedzy, ale także okazja do wygrania naprawdę atrakcyjnych nagród dla szkoły.