Erasmus+ życzy wesołych wakacji

Pierwszy rok projektu Erasmus+ Take chances. Keep your balance. Move on. dobiegł końca. Z satysfakcją i radością podsumowaliśmy dzisiaj dziesięć miesięcy współpracy międzynarodowej i naszych lokalnych działań.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmu, który nagraliśmy 15 czerwca w Bibliotece Miejskiej w Wasilkowie:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=167&v=tgS6e_zQtAs

Przedstawienie pt. "Złota kaczka, czyli jak nie zostać biznesmenem roku" jest wynikiem naszej ciężkiej, ale niezwykle interesującej pracy. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję nauczyć się wielu rzeczy: jak wyrażać emocje, pracować nad dykcją, występować na scenie, a także jak wykonać lalkę teatralną- pyskówkę i parawanową, scenografię czy stworzyć plakat teatralny i ulotkę. Udało nam się połączyć teatr z nowoczesną technologią i świetnie się przy tym bawić. Poznaliśmy także legendy krajów partnerskich i sprawdzaliśmy ich zrozumienie quizami online. Dzięki funduszom Unii Europejskiej zakupiliśmy tablety, które stały się przebojem lekcji języka angielskiego i niemieckiego. Używaliśmy ich często i wszyscy: uczniowie i nauczyciele zgodnie przyznają, że używanie nowoczesnych technologii na lekcjach bardzo mobilizuje do nauki języków obcych.

Przygoda z Erasmusem Plusem to także międzynarodowe spotkanie w Atenach, w Grecji  w naszej partnerskiej szkole. Uczniowie i nauczyciele spędzili niesamowity tydzień pracując nad działaniami projektowymi i delektując się widokiem historycznych, znanych nam wcześniej tylko ze zdjęć, miejsc. Zachęcamy do przeczytania relacji Emilii, Natalii, Magdaleny i Oliwiera, uczniów klas VII, którzy uczestniczyli w wymianie uczniowskiej, a także obejrzenia zdjęć wykonanych przez nich samych.

Już teraz nie możemy doczekać się następnego roku z naszym projektem. Od września, przez cały rok szkolny 2018/2019 królować będą gry- bo któż z nas ich nie lubi? :)

Pojedziemy także do Niemiec na kolejną wymianę, w której wezmą ponownie udział uczniowie ze wszystkich partnerskich szkół z Polski, Turcji, Grecji, Niemiec i Słowenii.

Życzymy wszystkich udanych wakacji i zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej naszego projektu: https://takechanceserasmus.weebly.com/

FOTO

Drużyna Erasmus+