Wycieczka do OHP

Dnia 21 października 2019 roku klasa VIII A wraz z pedagogiem – panią Aliną Bącik - wybrała się do OHP. Każdemu z nas OHP kojarzy się ze szkołą, w której znajdują się osoby z problemami, które nie radzą sobie z nauką. Otóż nie, jest to zwykła szkoła branżowa.

Pierwszym punktem naszej wizyty była sala, w której praktyki nabywają przyszli budowlańcy. Mają tam możliwość układania płytek, tynkowania, malowania ścian oraz przyklejania tapety. Kolejną salą była przestronna kuchnia, w której uczniowie rozwijają swoje umiejętności kulinarne. Młodzież uczy się tam również krawiectwa, dzięki czemu m.in. firanki, pościel i obrusy znajdujące się w tym budynku są wykonane przez uczniów. Innym przykładem dziedziny, w której zdobywają wiedzę jest fryzjerstwo. Sala jest wyposażona w profesjonalny sprzęt, a praktykanci udzielają swych usług nie tylko sobie nawzajem, ale i osobom z zewnątrz. Na koniec spotkania usiedliśmy przy stole i zjedliśmy poczęstunek.

Pani Ania Łukaszuk – kierownik warsztatów, która oprowadzała nas po budynku była bardzo sympatyczna i z zaangażowaniem opowiadała o tej placówce. Wszyscy byli pod wrażeniem, że szkoła jest tak dobrze wyposażona i zadbana. Po spotkaniu zrozumieliśmy, że osoby przebywające w OHP wcale nie są gorsze od nas, gdyż głównym powodem ich przebywania w tym ośrodku jest zbyt mała frekwencja lub chęć szybszego zdobycia zawodu i zarobku. Uczniowie klasy VIIIb odwiedzili również placówkę w dniu 12.11.19 r., zaś klasa VIIIc w ubiegłym roku szkolnym poznawała warsztaty zawodowe.

FOTORELACJA

 Weronika Wojtecka, Natalia Paradowicz

ucz. klasy VIIIa