Nowi czytelnicy naszej szkolnej biblioteki

Ja, uczeń pierwszej klasy,
Tobie, książko, przyrzekam...
 
W piątek 29 stycznia oraz w poniedziałek 1 lutego 2021 roku naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawczyniami, by zwiedzić bibliotekę, złożyć przyrzeczenie czytelnika oraz po raz pierwszy wypożyczyć książki.

Podczas spotkania uczniowie poznali zasady obowiązujące w wypożyczalni i czytelni, dowiedzieli się, na jakich regałach znajdują się odpowiednie dla nich książki, a także zobaczyli, na czym polega wypożyczanie i zwracanie książek. Pierwszoklasiści wysłuchali również "próśb książki do czytelnika" - zasad dbania o wypożyczane książki, a następnie (oglądając teatrzyk kamishibai) poznali baśń "Pani Zamieć". Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia uczniowie mogli wreszcie wypożyczyć książki. Na pamiątkę naszego spotkania każdy uczeń dostał prezent: Wyprawkę Czytelniczą "Pierwsze abecadło" wraz z ilustrowanym alfabetem (książki otrzymane od Instytutu Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek").

Spotkania przebiegały w miłej, serdecznej atmosferze, uczniowie z zainteresowaniem zwiedzali biblioteczne pomieszczenia, odgadywali zagadki dotyczące postaci z baśni i bajek oraz wskazywali morał płynący z obejrzanego teatrzyku. Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści będą naszymi stałymi i częstymi gośćmi. Czekają na nich ciekawe, mądre i wartościowe książki...
 
Nauczyciele bibliotekarze