KOLĘDA Z ANIOŁEM, CZYLI ŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY W KLASACH ZEROWYCH

Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi:

„Wstańcie pasterze, Bóg się wam rodzi!

Czym prędzej się wybierajcie,

do Betlejem pospieszajcie

Przywitać Pana!”

Jednym z wielu przedświątecznych zajęć każdego Anioła – oczywiście oprócz nieustannego pilnowania ludzi – jest głoszenie całemu światu, że niebawem po raz kolejny narodzi się Jezus. Nie będzie to jednak stajenka betlejemska, tylko gorące serduszka wszystkich dobrych  ludzi. Z tym radosnym przesłaniem ja także – jak każdy Anioł  - wyruszyłam do naszych kochanych Zerówkowiczów na wyjątkowe zajęcia czytelnicze pt.: „Świąteczne odwiedziny”.

Przy dźwiękach kolędy wędrowaliśmy do Dzieciątka, Maryi i Józefa, by razem z nimi przeżyć te szczególne chwile. Oczywiście, wzięliśmy ze sobą podarunki dla Jezuska: opowiadanie Zofii Staneckiej „Basia i Boże Narodzenie”, które mówi o tym, co tak naprawdę jest najważniejsze podczas świąt oraz pastorałkę „Gwiazdy tańczyły” – radosną pieśń ku czci małego Króla. Dzieci wcieliły się w role Świętej Rodziny, z uwagą i skupieniem słuchały o przygodach Basi z piernikowym potworem i śledziowych zakupach jej taty. Śpiewały też różne kolędy i pastorałki z tak wielkim zaangażowaniem, że Anioł musiał się mocno postarać, by nie wypaść przy dzieciach zbyt mizernie. Na zakończenie złożyliśmy sobie nawzajem życzenia, wyrażając nadzieję, że  spotkamy się niebawem na kolejnych zajęciach czytelniczych.

Jak dobrze, że są święta Bożego Narodzenia, kiedy chociaż na chwilę możemy zwolnić tempo, by wspólnie się spotkać, wreszcie porozmawiać, poczytać wartościowe książki, cieszyć się życiem. Jak dobrze, że chociaż przez chwilę każdy z nas może być takim Aniołem i nieść radość i nadzieję wszystkim ludziom. Jak dobrze, że jest taki właśnie czas, kiedy możemy -  jak mówił ks. Jan Twardowski -  uczyć się miłości, podawać sobie ręce, uśmiechać się do siebie, przebaczać sobie…

GALERIA ZDJĘĆ

Radosnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia!

Barbara Moniuszko